رنگ قالب


طرح سبک


خرید
×

سرعت، دقت و اعتماد را با ما تجربه کنید.

حواله یورو

یکی از چالش های اصلی مسافران، تجار، بازرگانان و کلیه افرادی که به فعالیت صادرات و واردات می پردازند، انتقال ارز در سیستم های بانکی است. همان طور که می دانید هر کشور برای انجام معادلات و خرید و فروش از یک واحد پول مشترک استفاده می کند که با کشورهای دیگر متفاوت است. حواله ارزی به زبان ساده یک نوع روش و دستور پرداخت است که بانک ها، صرافی ها و موسسات مالی که مشتری از آن ها درخواست دریافت حواله دارد، باید حواله صادر کنند. در واقع این فرایند از طریق ارتباط مشترک بین بانک های کارگزار در ایران و سایر کشورهای دیگر انجام می شود. به گونه ای که پس از صادر شدن حواله، بانک های کارگزار فعال در خارج از کشور، باید مبلغ حواله درخواست شده را پرداخت نمایند. حواله یورو یکی از انواع حواله های ارزی است که کشورهای مختلفی از آن به منظور انجام مبادلات مختلف، واردات، صادرات، پرداخت هزینه دانشگاه، و … از آن استفاده می کنند.

حواله یورو به کشورهای مختلف چگونه انجام می شود؟

همان طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، کشورهای مختلف هر کدام دارای واحد پول مختلفی هستند. به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت، قصد سفر، اقامت، خرید و فروش، صادرات و واردات، و حتی ثبت نام و تحصیل در این کشورها را دارند، باید برای خارج شدن از کشور و دریافت سفارش های خود از پول رایج این کشور خرید خود را انجام دهند. بدیهی است که حمل کردن و جابه جایی مقدار زیادی از پول رایج کشورهای دیگر به راحتی امکان پذیر نیست. به همین دلیل کشورها و افراد مختلف برای سفر به کشورهایی که دارای ارز و واحد پول غیر مشترک هستند، از حواله های ارزی استفاده می کنند. واحد پول و ارز کشورهای اتحادیه اروپا از جمله کشورهای اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و اسپانیا، یونان و …، یورو است. بنابراین کلیه افراد حقیقی و حقوقی و شرکت ها و سازمان هایی که قصد مبادله ارز با این کشورها را دارند، لازم است که حواله یورو از شرکت های معتبر، صرافی ها و سیستم های بانکی تهیه کنند. برخی افراد تصور می کنند مبادله و جابه جایی پول از طریق بانک ها امنیت بیشتری دارد. در صورتی که این روش در مقایسه با روش های رایجی که امروزه استفاده می شود، بسیار کندتر بوده و نیاز به صرف زمان بیشتری دارد. اما در صورتی که برای انتقال پول و دریافت و استفاده از آن در کشورهای اروپایی نیاز به صرف زمان زیادی نیست. علاوه بر این، در صورتی که به شرکت های مطمئن و معتبر در این زمینه مراجعه کنید، کلیه مبادلات ارزی از جمله دریافت حواله یورو با سرعت بسیار زیادی انجام می شود. یکی از بهترین مزایای این روش این است که سقف مشخصی برای دریافت یا پرداخت حواله یورو در کشور دیگر وجود ندارد. در واقع صرفا در عرض چندین ساعت شرکت ها می توانند میزان مبلغ مورد نظر شما را به بانک های معتبر یا شرکت های فعال در این زمینه در کشور دیگر حواله کنند. بانک کارگزار در کشور دیگر نیز پس از دریافت درخواست حواله باید مبلغ درخواستی را به شخص یا اشخاص مورد نظر تحویل دهد.

مراحل ارسال حواله یورو

برای دریافت یا ارائه حواله یورو لازم است که این کار در شرکت های معتبر انجام دهید. به همین دلیل اولین قدم برای این کار احراز هویت کردن به عنوان ارسال حواله است. در این مرحله باید کلیه مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت، و حتی محل سکونت را به شرکت اعلام کنید. همچنین لازم است کلیه اطلاعات شخص دریافت کننده حواله یورو در کشور دیگر را باید در اختیار شرکت یا صرافی یا موسسات بانکی قرار دهید. پس از آن نرخ میزان مبلغ مورد نظر باید استعلام شود. سپس  قیمت حواله یورو به کشور مورد نظر به صورت لحظه ‌ای توسط بانک یا صرافی به اعلام می ‌گردد. برای ارسال حواله روش های مختلفی وجود دارد که کارمزد و هزینه و مدت زمان ارسال هر کدام متفاوت است. متناسب با نیاز یا هزینه مورد نظر می توانید یک روش را برای ارسال انتخاب کنید. در نهایت نیز باید مبلغ مورد نظر را اعلا کرده و به بانک، شرکت یا صرافی تحویل دهید. دریافت کننده نیز زمان دریافت باید مدارک شناسایی ذکر شده یا پاسپورت را همراه داشته باشد تا استعلام شده و حواله را دریافت کند.

مدیر 11 اسفند 1398 29 نظر هزینه ، معدن ، مسئله

اضافه کردن یک نظر

ارائه مشاوره رایگان

هم اکنون گفت و گوی خود را با کارشناسان ما آغاز کنید

برای گفت و گو کلیک کنید

آغاز چت
1
سلام
اگه حواله یوان داری میتونم کمکت کنم